عنوان-دانلود تحقیق خفاش ها-

هم اکنون فایل با مشخصه ی .دانلود تحقیق خفاش ها. وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید./خفاش ,راسته خفاش ها ,انواع خفاش ,نسل خفاش ,زندگی خفاش ها/دانلود تحقیق خفاش ها/40273072/fbv

خفاش ها پستاندارانی هستند که می توانند مانند پرندگان در هوا پرواز کنند. در این پستانداران استخوان های بازو، کف دست و انگشتان بسیار دراز است و سطح آنها پوشیده از غشاء پوستی ای است که پرده بالی نامیده می شود . در اغلب خفاش ها پرده پوستی دیگری به نام پرده دمی وجود دارد که فضای بین پاها و تمام یا قسمتی از دم را می پوشاند. این پرده ها اغلب شفاف و بدون مو هستند.

خفاش هابعد از انسان وسیع ترین پراکندگی را در سطح کره زمین دارند و بعد از جویندگان ، بیش ترین تعداد گونه را شامل می گردند. با وجود قدرت بینائی ضعیف، آنها قادرند در تاریکی مطلق به راحتی پرواز نمایند و مسیر حرکت و طعمه خود را تشخیص دهند. برخلاف پرندگان که با بالا و پائین بردن بالها پرواز می کنند. پرواز خفاش ها مانند شنا کردن در هوا است . قدرت مانور خفاش ها در فضا بیش از پرندگان است، این توانائی در تغییر سرعت ناگهانی، ایستادن در هوا، شکار طعمه، و معلق زدن و تغییر جهت سریع می باشد. سیستم بازیابی امواج (Echo-Location) که مانند رادار عمل می کند، خفاش ها را قادر به انجام این عملیات کرده است. امواج ماوراء صوت که به وسیله دهان یا بینی تولید می گردد پس از برخورد به اجسام مختلف، به وسیله گوش ها که ساختمان پیچیده ای دارند دریافت می گردد، به این ترتیب مسیر حرکت و موقعیت شکار مشخص می شود. خفاش ها شب گرد هستند، آنها روز را در محل های تاریک به سر می برند اغلب آنها در موقع استراحت سرشان به طرف پایین اویزان است. همه
خفاش ها پس از تاریک شدن هوا استراحتگاه خود را ترک نموده، اغلب برای نوشیدن آب به طرف تالاب ها و رودخانه ها پرواز می کنند.

بعضی از خفاش ها در فصل زمستان مسافت زیادی (گاهی متجاوز از 1500 کیلومتر) را طی نموده و به مناطق گرمسیر مهاجرت می کنند، برخی دیگر به مجرد سرد شدن هوا به خواب زمستان فرو می روند در موقع خواب زمستانی درجه حرارت بدن آنها به شدت کاهش می یابد. (در موقع استراحت نیز درجه حرارت بدن خفاش ها نسبت به زمانی که پرواز می کنند پائین تر است). جفت گیری در خفاش هائی که خواب زمستانی دارند، معمولاً در پاییز شروع می شود ولی رهاسازی تخمک در ماده ها اوایل بهار صورت می گیرد . بنابراین اسپرم زمستان را در دستگاه تناسلی ماده می گذارند و جنین در بهار تشکیل می گردد. تعداد بچه ها کم و معمولاً یک و گاهی دو بچه در سال است.

خفاش ها رژیم ها ی غذایی متفاوتی دارند که شامل میوه ها، حشرات و خون حیوانات است، خفاش های ایران به استثنای یک گونه که میوه خوار است بقیه حشره خوارند. این خفاش ها حشرات را بوسیله پرده های بالی و دمی که مانند تور حشره گیری عمل می کنند، گرفتار کرده یا مستقیماً توسط دهان شکار می نمایند.

ارزش اقتصادی: خفاش های ایران حیوانات بسیار مفیدی هستند، آنها با خوردن تعداد زیادی از حشرات مضر، نقش مهمی در کنترل بیولوژیک آفات و بیماریها ایفا می کنند و در اکوسیستم طبیعی دارای جایگاه ویژه ای هستند. از طرف دیگر نباید خفاش ها را فقط بعنوان یک راسته از پستانداران با گونه های فراوان نگریست. بلکه آنها مجموعه ای از اشکال بیولوژیک مختلف برای تحقیقات علمی به شمار می آیند. خفاش ها به بیماری هاری حساس و قابل ابتلاء هستند ولی معمولاً به انسان یا حیوانات حمله نمی کنند.

وضعیت فعلی: دشمنان طبیعی خفاش ها، مارها و پرندگان شکاری هستند. داشتن زندگی شبانه و حرکات غیرمعمول، تصویر نادرستی از خطرناکی و شرارت خفاش ها در اذهان مردم عامی و خرافاتی ایجاد کرده است. این گونه افراد، با تخریب زیستگاه و فراری دادن خفاش ها لطمه زیادی به این حیوانات مفید وارد می سازند. تخریب زیستگاه استفاده نابجا از سموم حشره کش و تغییر در معماری ساختمانها (در گذشته اکثر خانه ها دارای شیروانی و یا محل هائی برای زندگی خفاش ها بودند) باعث گردیده اند که نسل خفاش در کشور ما به سرعت رو به کاهش بگذارد.


مطالب دیگر:
📌فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری خود شکوفایی📌ادبیات نظری و پیشینه تجربی خود شکوفایی📌سلسله مراتب نیازهای انسان و بررسی خود شکوفایی در آن📌ویژگیهای افراد خودشکوفا از نظر مازلو و راجرز و بررسی نقایص آنها📌مبانی نظری و پیشینه تحقیق روابط عاطفی موجود درخانواده 82 صفحه📌مبانی نظری و پیشینه تحقیق جو عاطفی خانواده 80 صفحه📌نقش الگوهای تربیتی در تربیت و رشد فرزندان📌بررسی و تشریح ماهیت نیاز عاطفی خانواده📌مبانی نظری و پیشینه تحقیق رفتار دینی والدین 70 صفحه📌چارچوب نظری و پیشینه پژوهش رفتار دینی والدین📌فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری رفتار دینی والدین📌ادبیات نظری و پیشینه تجربی رفتار دینی والدین📌ضرورت و اهمیت تربیت دینی و بررسی اهداف و ویژگی های آن📌بررسی مراحل پذیرش و روش آموختن دین به فرزند در تربیت دینی📌مبانی نظری و پیشینه تحقیق رغبت شغلی 27 صفحه📌فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری رغبت شغلی📌دانلود پرسشنامه استاندارد اشتیاق شغلی 17 سوالی با روایی و پایایی📌مبانی نظری و پیشینه تحقیق ارتقای شغلی 58 صفحه📌چارچوب نظری و پیشینه پژوهش ارتقای شغلی📌فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری ارتقای شغلی📌ادبیات نظری و پیشینه تجربی ارتقای شغلی📌مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت مسیر شغلی 57 صفحه📌چارچوب نظری و پیشینه پژوهش مدیریت مسیر شغلی📌فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری مدیریت مسیر شغلی📌ادبیات نظری و پیشینه تجربی مدیریت مسیر شغلی