عنوان-دانلود تحقیق سردخانه-

هم اکنون فایل با مشخصه ی .دانلود تحقیق سردخانه. وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید./سردخانه ,تاریخچه سرخانه,کاربرد سردخانه,منجمد کردن,یخ زدن/دانلود تحقیق سردخانه/40273076/fbv

یخ زدن و نگهداری محصولات و مواد غذایی فاسد شدنی (با استفاده از سرما) یكی از روش‌های بسیار قدیمی است كه از گذشته‌های دور انسان با استفاده از برف و یخ طبیعی كه در غارها و گودال‌ها وجود داشت جهت نگهداری محصولات استفاده می‌نمود اما از آنجایی كه برف و یخ طبیعی هم از لحاظ مقدار و هم از لحاظ كیفیت ( از لحاظ بهداشتی) مناسب نبود دانشمندان به فكر ساختن یخ مصنوعی افتادند و به علت اینكه هنوز حرارت‌سنج یا دماسنج تا آن زمان وجود نداشت بیشتر از كلمات سرد، منجمد و یخ‌زده استفاده می‌كردند در سال 1595 اولین دماسنج دقیق توسط گالیله ساخته شد و در سال 1622 به وسیله بُویل (Boyle) رابطه بین فشار و حجم برای گازها تعریف شد:

در سال 1823 فارادی (Faraday) دریافت كه می‌تواند گاز آمونیاك را با استفاده از فشار به مایع تبدیل كند. كارنوت (Karnot) در سال 1824 تئوری سیكل حرارتی خود را كه در برگیرنده انقباض و انبساط گازها است به دنیا ارائه نمود در نتیجه این پیشرفت‌ها پركینز (Perkins) در سال 1834 روش تولید سرما را به طور صنعتی به نحوی كه ما امروزه از آن در صنعت استفاده می‌كنیم، اختراع كرد و در سال 1875 لینده (Linde) با استفاده از آمونیاك به عنوان مبرد (ماده سرمازا) سیكل تولید سرما در مدار بسته را به جهانیان معرفی نمود نخستین سعی و تلاش برای تهیه نخ مصنوعی به مقدار زیاد در فاصله سال‌های 1860 تا 1850 انجام گرفت به طوری كه در سال 1851 دكتر جان گوری (John Gorrie) تولید اولین ماشین تهیه یخ را به ثبت رساند و در نیمة دوم قرن 19 در آمریكا مقداری ماهی، گوشت و مرغ به شكل منجمد عرضه و به فروش رسید ولی مقدار آن قابل توجه نبود. برای این منظور مواد غذایی را در ماه‌های زمستان منجمد و به مسافت‌های نزدیك حمل می‌كردند و در همان زمان نیز مخلوط یخ و نمك جهت ایجاد حرارت پایین‌تر از یخ خالص رایج گردید. در سال 1920 بردسی (Birdseye) تحقیقات گسترده‌ای را در زمینه فرآیند انجماد سریع، تجهیزات و فرآورده‌های یخ‌زده و بسته‌بندی مواد غذایی منجمد انجام داد و در دورة 20 ساله بعد از آن تحقیقات وسیع دیگری در زمینه ایجاد واحدهای فریزر خانگی به انجام رسید به طوری كه در سال 1927 یخچال الكترولوكس به بازار آمریكا عرضه شد. امروزه یكی از معیارهای خوب جهت تعیین میزان پیشرفت تكنولوژی یك جامعه تعیین حجم، قدرت تولید غذاهای منجمد، انتقال، ذخیره و امكانات توزیع و فروش آن است، به طوری كه صنایع برودتی تأثیر فراوانی بر نحوة كشاورزی و بازاریابی محصولات می‌گذارد و از طرف دیگر وضعیت اقتصادی صنایع غذایی فاسد شدنی را تعیین می‌كند. مثلا وجود صنایع برودتی به مقدار كافی در یك كشور باعث تثبیت قیمت مواد غذایی و ارائه مستمر و منظم آنها به ویژه مواد پروتئینی نظیر گوشت و ماهی خواهد شد. در نتیجه به استمرار فعالیت های كشاورزی و دامپروری كمك می نماید.

تاریخچه و وضعیت سردخانه در ایران:

ایران از جمله كشورهای پیشكسوت در امر استفاده از سرما به منظور نگهداری مواد غذایی است. مواد غذایی از دیرباز به كمك روش‌هایی نظیر چال كردن در زمین و قرار دادن محصولات در زیرزمین‌های خنك و دور از نور رایج بوده است. شواهد نشان می‌دهد كه استفاده از زیرزمین‌ها در ذخیره مواد غذایی در زمان هخامنشیان در ایران رواج داشته است. از جمله مدارك موجود می‌توان به زاغه های نگهداری پنیر در آذربایجان اشاره نمود. اولین سردخانه صنعتی با اعتبار وزارت صنایع و معادن به وسیله دولت روسیه در بندر انزلی برای شیلات شمال ساخته شد. تأسیس آن به حدود سال 1290 هجری شمسی نسبت داده می‌شود. نوع مبرد (ماده سرمازا) در سیستم سرماسازی این واحد مخلوطی از آب و نمك بود. تا تاریخ آبان ماه سال 1354 شركت سهامی گسترش خدمات بازرگانی از نظر مالی و وزارت صنایع از نظر فنی صنعت سردخانه‌ای را در كشور ترویج و پشتیبانی می‌نمودند. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1361 احداث سردخانه موكول به كسب اجازه از وزارت بازرگانی (از نظر ضرورت ایجاد و سرمایه گذاری) و تأیید وزارت صنایع (از جنبه مشخصات فنی) شد.

آشنایی با مفاهیم مورد استفاده در سرما

سرما در واقع گرفتن حرارت از محیط و كاهش دمای محیط است به بیان دیگر وقتی از سرما نام می‌بریم در حقیقت عدم گرما یا حرارت را بازگو می‌كنیم. دما در واقع نشان دهنده میزان حركت ملكول‌های یك جسم است و گرما نه تنها بیان كننده سرعت حركت ملكول‌ها در جسم می‌باشد بلكه تعیین كننده تعداد ملكول‌ها (جرم) كه تحت تأثیر آن قرار گرفته‌اند نیز می‌باشد.

برای درك مكانیسم نگهداری مواد غذایی به وسیله سرما لازم است با چند مفهوم حرارتی از جمله درجه حرارت، گرمای ویژه، گرمای نهان و گرمای محسوس، درجه حرارت بحرانی و ... آشنا شویم.

1) درجه حرارت:

بنا به تعریف درجه گرما یا سرمای یك جسم بر اساس درجه فارنهایت یا سانتیگراد بیان می شود كه هر 2 سیستم براساس نقطه ذوب یخ و نقطه جوش آب خالص در فشار 1 اتمسفر مشخص می‌گردند.

درجه گرمی یا سردی یك جسم بستگی به شدت حركت مولكول های تشكیل دهنده آن جسم در حول محور تقارنشان دارد. نرخ این حركت مولكولی را درجه حرارت می نامند. از آنجاییكه حرارت یك نوع انرژی است لذا قابل انتقال است. انتقال حرارت به 3 طریق صورت می‌گیرد:

1) هدایت ملكولی (Conduction): در واقع انتقال حرارت در یك جسم از نقطه گرمتر به نقطه سردتر می‌باشد كه توسط مولكول های یك جسم صورت می گیرد مانند انتقال حرارت در اجسام جامد


مطالب دیگر:
🔥تحقیق شیمی - واکنش های شیمیایی🔥تحقیق آماده شاهنشاهی اشکانی🔥حل تمرینات کتاب top notch 1 workbook🔥کلید نمره گذاری فرم بلند نئو neo ( کلید نمره گذاری + تفسیر آزمون + پرسشنامه + پاسخنامه)🔥دانلود پاورپوینت رنسانس🔥پروژه نقشه گردشگری شهر بانه (ArcGIS)🔥پروژه نقشه گردشگری شهر شوشتر (ArcGIS)🔥پروژه نقشه گردشگری شهر دامغان (ArcGIS)🔥دانلود فایل آماده کارت ویزیت کارشناس دادگستری🔥دانلود نمونه سوالات کاربر رایانه فنی حرفه ای با جواب🔥طرح لایه باز کارت ویزیت کاروان زیارتی🔥پاورپوینت پروژه مربوط است به احداث راه قطعه یک میاندوآب و میانه🔥دانلود پاورپوینت پستان🔥حل مشکل ارور4001 بعد از تعویض هارد، بدو نیاز به ابزار و 100% تضمینی و تست شده، آموزش تصویری و اختصاصی از VIP GSM TEAM🔥پاورپوینت مسیر شغلی ( career) کار راهه، شغل عمری ، مسیر ترقی شغل🔥آموزش گیتار کودکان (قدم به قدم ) جلد اول - گری ترنر ، اندرو اسکات🔥فایل سرت به همراه EFS و NvData سامسونگ J5Prime با مدل G570F🔥آموزش گیتار کودکان(قدم به قدم ) جلد دوم - گری ترنر ، اندرو اسکات🔥طرح توجیهی و طرح کسب و کار کشت زعفران + کامل🔥تحقیق درباره قانون لنز كه در مورد جريانهاي القايي🔥پروتكل گروه‌ درمانی شناختی رفتاری افسردگي و هراس اجتماعي به‌ صورت همبود🔥پاورپوینت بررسی مجتمع مسکونی 600 واحدی در 20 اسلاید کاربردی و کاملا قابل ویرایش🔥تحقیق تنش شوري در گياهان🔥تحقیق در مورد تقطير🔥تكميل كارندههاي خلايي موجود به منظور كاهش ضايعات در كاشت ريزدانه ها